Go Back   Site Owners Forums - Webmaster Forums > Internet Promotion > Traffic Corner > Sell Traffic

Notices

Reply

Thread Tools Rate Thread Display Modes
Old 05-24-2018, 09:26 AM   #16
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویس عالی

این تکنیک تو را از تبلیغ نویس خوب به تبلیغ نویس عالی تبدیل میکند
اگر بخواهم فقط با یک مقاله تو را از یک تبلیغ نویس خوب به یک ستاره تبلیغ نویسی تبدیل کنم قطعا به تو خواهم گفت فقط این یک تکنیک را یاد بگیر.
واقعا دلت می خواهد بدانی تنها فرق یک تبلیغ نویس معمولی با یک تبلیغ نویس عالی در چیست؟
پاسخ ساده تر از آن چیزی است که در ذهن می پرورانی.

“درباره موضوعی که می خواهی تبلیغ بنویسی تحقیق کن”

اکثر تبلیغ هایی که شکست می خورند فقط به این دلیل است که تبلیغ نویس نمی داند دقیقا برای چه کسی می نویسد.
اکثر افراد برای ساخت محصول و یا آماده کردن خدمات شان ماه ها وقت می گذارند اما زمانی که نوبت به تبلیغ نویسی می رسد سعی می کنند این کار را سریع انجام دهند.
و همین موضوع باعث می شود آن طوری که باید درباره مخاطبین شان تحقیق نکنند.
سوال اینجاست که اگر درباره مخاطب محصول یا خدمات تحقیق نکنی چطور می خواهی صفحه تبلیغی بنویسی که بتواند آن ها را قانع کند که خرید این محصول، بهترین انتخاب شان است؟
اگر مخاطب نتواند ارتباط عالی بین محصول یا خدماتت با مشکل کنونی اش برقرار کند، قطعا خرید نمی کند.

چندبار پیش آماده برای خرید محصولی دو دل شوی و در نهایت آن را نخری؟
دو دل بودن زمان خرید فقط به این دلیل است که ذهن نمی تواند تشخصی دهد آیا خرید این محصول واقعا درست است یا خیر.

“تبلیغ خوب تبلیغی است که خواننده آن متوجه نشود در حال خواندن یک تبلیغ است”
https://eqva.net/ow-to-elevate-your-...good-to-great/

کسب و کار اینترنتی
eqvanet is offline   Reply With Quote
Old 05-24-2018, 09:27 AM   #17
eqvanet
Registered User

ول بدست بیاوری

چطور بدون اینکه از تخت بیرون بیای پول بدست بیاوری

تصور کن بدون اینکه لازم باشد از تخت بیرون بیای و یا حتی لباس بپوشی بتوانی میلیون ها تومان پول در ماه بدست بیاوری.
بی نظیر است مگر نه؟
نه نیازی به کارمند است. نه نیازی به دفتر و نه نیازی به هیچ چیز دیگر.
حس دوست داشتنی خواهد بود که بتوانی میلیون ها تومان پول بدست بیاوری بدون اینکه حتی لازم باشد به کسی جواب پس دهی.
اما چرا برای اکثر مردم این موضوع صرفا یک رویای دست نیافتنی است؟
چون اکثر مردم عقل شان به چشم شان است.
درست است در کسب و کار اینترنتی لازم نیست لباس رسمی بپوشی یا اصلا حتی لازم نیست لباس بپوشی. لازم نیست در جای مشخصی کار کنی. تقریبا هیچکدام از محدودیت هایی که در محیط های فیزیکی خواهی داشت را در این دنیا تجربه نخواهی کرد
اما این دلیل نمی شود که تصور کنی کسب و کار اینترنتی ساده تر از کسب و کارهای دیگر است.
من پول خانه و ماشین و تقریبا هر چیز دیگری را که دارم از طریق اینترنت بدست آوردم. بعد از چندین سال تجربه رازهایی را می دانم که تقریبا هیچکس درباره آن ها صبحت نکرده است.
نه به این خاطر که راز های سری و محرمانه ای هستند بلکه به این خاطر که مردم دوست ندارند این رازها را بشنوند.
راز اول: این کار را نمی توانی در اوقات فراغت انجام دهی

از انجایی که راه اندازی یک سایت و ساخت محصول نیازی به داشتن کارمند و یا دفتر ندارد مردم به این کسب و کار به چشم یک کار واقعی نگاه نمی کنند.
اکثرا تصور می کنند کسب و کار اینترنتی یک فعالیت جانبی است که می توانند در اوقات فراغت شان انجام دهند.
آیا این طرز فکر درست است؟
نمی دانم. به هر حال نظر اکثر مردم است.
اما من از تنها چیزی که مطمئن هستم این است که اگر می خواهی موفق شوی نباید مانند اکثر مردم فکر کنی.
طبق تجربه من اگر می خواهی در این کار واقعا موفق شوی و میلیون ها تومان پول بدست بیاوری باید برای آن وقت بگذاری حتی بعضی وقتها چندین برابر حالت عادی.
به کسب و کار اینترنتی دقیقا مانند یک کار در محیط واقعی نگاه کن.
اگر در محیط واقعی راس ساعت ۸ صبح باید در محل کار باشی و حداقل ۸ ساعت در روز کار کنی، در کسب و کار اینترنتی ات را باید دقیقا همین موارد را رعایت کنی.

در محیط کار واقعی ماهی دو روز مرخصی خواهی داشت. در محیط کسب و کار اینترنتی خودت هم باید فقط ماهی ۲ روز به خودت مرخصی دهی.
اگر کارمند یک شرکت باشی احتمالا آخر ماه رئیس شرکت میزان عملکردت را بررسی می کند. اینجا باید خودت این کار را کنی.
در انتهای ماه از خودت سوال کن :
چه کارهایی انجام داده ام.
فروشم نسبت به ماهی پیش چه تغییری کرده است.
چند مخاطب جدید وارد لیستم شدند.
وضعیت رتبه سایتم چقدر بهبود پیدا کرده است.
آیا مخاطبینم سوالی دارند که هنوز پاسخ نداده ام.
چطور می توانم این ماه باز هم به مخاطبینم نزدیک تر شوم.
و

راز دوم: باهوش بودن کافی نیست
https://eqva.net/make-money-online/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:27 AM   #18
eqvanet
Registered User

راز تولید محتوا

در تخت خواب مخاطبت چه اتفاقی می افتد؟ راز تولید محتوا

بیا با این سوال شروع کنیم که اصلا هدف از تولید محتوا در سایت چیست؟
پاسخ ساده است: ایجاد ارتباط گرم با مخاطبین.
خب حالا سوال دوم این است که آیا واقعا محتوایی که تولید می کنی می تواند این ارتباط گرم را شکل دهد؟
تنها زمانی پاسخ این سوال را خواهی فهمید که دقیقا بدانی مخاطبین یا خوانندگان وبلاگ از چیز هایی لذت می برند و از چه موضوعاتی رنجیده خاطر هستند.

ساعت ۲ شب در تخت خواب…
این سناریو را تصور کن.
ساعت ۲ شب در تخت خوابت دراز کشیدی. خوابت نمی برد.
سعی می کنی روی پهلو راستت بخوابی. بعد از چند دقیقه سعی می کنی روی پهلو چپ بخوابی. چند دقیقه بعد سعی می کنی به پشت بخوابی.
هر کاری را انجام می دهی تا بخوابی. اما باز هم خوابت نمی برد.
به ساعت دیواری اتاق نگاه می کنی متوجه می شوی چند ساعت گذشته اما تو همچنان نمی توانی بخوابی.
خوابت نمی برد چون ذهنت هنوز در حال کار کردن است.
این بی خوابی بخاطر خوردن چند ده فنجان قهوه نیست. بخاطر این است که نمی توانی دست از فکر کردن برداری. چیزی فکرت را درگیر کرده است.
تا زمانی که پاسخ آن را پیدا نکنی خواب راحت نخواهی داشت.
حال تصور کن در همین حال با گوشی موبایلت در حال جستجو کردن در گوگل هستی که به مقاله ای برخورد می کنی. مقاله ای که دقیقا پاسخ این درگیری فکری است.
چقدر این مقاله می تواند حالت را خوب کند؟ چقدر می تواند حکم یک ناجی را داشته باشد؟
این مقاله ای است که باید بنویسی.

دغدغه های فکری که ما را شب بیدار نگه می دارند

اجازه بده با چند مثال تو را با بعضی از این دغدغه های فکری که خواب را از چشمانمان می گیرد آشنا کنم
• جطوری می توانم در این وضعیت اقتصادی پولدار شوم.
• چطوری خرج دانشگاه دحترم را بدهم.
• کی می توانم بالاخره یک خانه حتی کوچک بخرم.
• اگر پسرم سیگاری شود چه؟
• کاش می توانستم این شغل کوفتی را رها کنم و برای خودم کار کنم.
• از کجا بدونم دخترم در این جامعه سالم می ماند.
• چطور از شر این چربی های لعنتی شکمم خلاص شوم
• و…
اطمینان دارم موارد مشابه زیادی در ذهنت نقش بست. پاسخ این سوال ها است که می تواند بین تو و مخاطبت رابطه قوی شکل دهد. چرا که او به پاسخ این سوال ها نیاز دارد.
یکی از مشکلاتی که اکثر وبلاگ نویسان یا تولید کننده های محتوا دارند این است که خودشان را در خانه حبس کرده اند و از اتفاقات آن بیرون بی خبر هستند.
جای تعجب نیست که اکثر کسب و کارهای اینترنتی که شکل می گیرند در همان سال اول شکست می خورند چون هیچ کدامشان بر اساس یک نیاز واقعی مردم شکل نگرفته است.
چند وقت پیش برگه ایده یکی از دانشجو هایم را بررسی می کردم که از شدت تعجب خشک شدم!
ایده کمک به بهتر شدن آلودگی شهر !
چه کسی به این موضوع اهمیت می دهد؟ شاید موضوع آلودگی هوا برای خبرگزاری ها موضوعی جالب برای پر کردن صفحات روزنامه یا مجلات شان باشد اما واقعا کسی اهمیت نمی دهد.
چون مردم فقط به خودشان اهمیت می دهند.
هر کسی در زندگی خودش مهمترین فرد است و تمام تبلیغ نویسان حرفه ای این موضوع را می دانند.
برای تان جالب خواهد شد چرا خیلی سریع طرح تبلیغ حمایت از کالای ایرانی شکست خورد. چون مردم فقط به چیز هایی اهمیت می دهند که به سود شان باشد.

اگر در قرعه کشی یک ماشین برنده می شدی و به تو می گفتند فقط حق داری یکی از این دو ماشین را انتخاب کنی. کدام یک را انتخاب می کردی؟
1. سمند
2. BMW 730
با انتخاب سمند می توانی از کالای ایرانی حمایت کنی. اما انتخاب نمی کنی. چرا؟ چون به نظرت حماقت است !

https://eqva.net/the-secret-of-content-creation/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:28 AM   #19
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویس حرفه ای

چطور با این عادت مهم یک تبلیغ نویس حرفه ای و ثروتمند شویم
https://eqva.net/this-habit-makes-yo...ch-copywriter/
بی تردید هیچ تبلیغ نویس حرفه ای در دنیا وجود ندارد که ثروتمند نباشد. چون یک تبلیغ نویسی حرفه ای می تواند هر چیزی را به هر کسی بفروشد و قانون ثروتمند شدن این است که بیشترین حجم فروش و سود را داشته باشی.
ثروتمند شدن به عنوان یک تبلیغ نویس ساده ترین کار ممکن در دنیا است اما تبلیغ نویس حرفه ای شدن تقریبا سختی زیادی دارد.
اما در این مطلب می خواهم عادتی را معرفی کنم که اگر آن را انجام دهی امکان ندارد تبدیل به یکی از موفق ترین تبلیغ نویسان نشوی.

عادت نوشتن روزانه هزار تا ده هزار کلمه

شاید در نگاه اول سخت به نظر برسد اما اطمینان می دهم هر تبلیغ نویس مشهوری این کار را انجام می دهد.
تبلیغ نویسی که نویسنده خوبی نباشد مانند ماشین سوپر اسپرتی است که موتور ندارد.
می دانم در اوایل راه تقریبا غیر ممکن است بتوانی روزانه هزار تا ده هزار کلمه محتوا مرتبط به حوزه کاری خودت تولید کنی به هیمن خاطر پیشنهاد می کنم یک وبلاگ بی نام و نشان راه اندازی کن و آنجا برای خودت بنویس.
اجازه بده هر چیزی که در ذهنت هست روی صفحه مانیتور نقش ببندد.
در مرحله اول مهم نیست که درباره چه چیزی می خواهی بنویسی.
می توانی همین گفتگو های ذهنی که با خودت داری را تایپ کنی یا حتی درباره آرزوهایت بنویسی. فقط حواست باشد باید وارد جزییات شوی. آنقدر جزییات را بنویس که احساس کنی ذهنت سبک شده است.
در این مرحله تنها چیزی که اهمیت دارد این نیست که بتوانی حداقل ۱۰۰۰ کلمه در روز بنویسی.
بعد از دو هفته می توانی همین کار را در سایت خودت انجام دهی با این تفاوت که باید درباره حوزه کاری خودت بنویسی.
می دانم نوشتن مقاله در حوزه کاری می تواند کار خشک و کسل کننده ای باشد اما اگر روح و احساسات خودت را وارد آن ها کنی می بینی که نویسندگی تخصصی هم کار بسیار جذابی می شود.

این عادت روزانه ترافیک ایجاد می کند

یکی از ترس های بزرگ اکثر کارآفرینان جوان یا تازه کار این است که احساس می کنند فاصله بسیار زیادی با بهترین نفر در حوزه خودشان دارند.
از خودشان می پرسند چه کسی حاضر است پست های من را بخواند؟
پاسخ ساده است: مردم تشنه محتوا تازه هستند.
نوشتن روازنه ۱۰۰۰ کلمه می تواند بشدت روی رتبه سایت تاثیر داشته باشد. زمانی که رتبه بهتری در گوگل بدست بیاوری می توانی انتظار بازدید کننده بیشتری را نیز داشته باشی.
و همین عادت ساده می تواند تو را به یکی از بهترین ها در حوزه کسب و کار خودت تبدیل کند.
یکی از راه کارهای ساده برای داشتن ایده مطلب جدید این است که به کامنت ها نگاه کنی.
به جای اینکه پاسخ کامنت را خیلی سر سری بدهی می توانی پاسخ آن را بصورت یک مطلب ۱۰۰۰ کلمه ای منتشر کنی.

اخراج خواهی شد اگر…

علت شکست اکثر افرادی که وارد کسب و کار های اینترنتی می شوند این است که فکر می کنند این کار ساده است!
زمانی که کارمند شرکتی هستی اگر یک روز دیر به محل کارت برسی توبیخ می شوی.
اگر یک هفته به محل کارت نروی اخراج می شوی.
اگر مدیر شرکت فردی را با پشتکار بیشتر پیدا کند قطعا او را جایگزین تو می کند.
کسب و کار اینترنتی هم دقیقا همینطوری است. اگر یک مدت به آن بی توجه باشی قطعا افراد دیگری جای تو را می گیرند. اگر پشتکار نداشته باشی قطعا جایگزین می شوی و…
زمانی که شروع به نوشتن هزار تا ده هزار کلمه در روز می کنی باید بدانی حتی یک روز هم حق نداری از زیر این تمرین در بروی.
https://eqva.net/this-habit-makes-yo...ch-copywriter/
کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:28 AM   #20
eqvanet
Registered User

مشکل رایج در تبلیغ نویسی

۳ مشکل رایج در تبلیغ نویسی که احتمالا انجام می دهی

https://eqva.net/common-copywriting-mistakes/

من عاشق تبلیغ نویسی هستم به همین خاطر هر جایی که می روم سعی می کنم به تبلیغاتش نگاه کنم.
در میان این سیل انبوه تبلیغاتی که در ایران وجود دارد یکی از این سه مشکل رایج در تبلیغ نویسی تقریبا در تمامی آن ها به چشم می خورد.
طبیعتا تبلیغ نویسی سایت ها نسبت به بیلبورد ها بشدت ضعیف تر هستند اما با این حال در ۹۵% بیلبورد های تبلیغاتی نیز این اشتباهات وجود دارند. جالب است بدانید متوسط هزینه اجاره ماهانه یک بیلبورد ۱۲۰ میلیون تومان است البته اگر جایی مثل چمران باشد تا ۷۰۰ میلیون تومان هم قیمت آن افزایش پیدا می کند.
وب سایت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اگر تبلیغ نویسی درستی نداشته باشند چیزی حدود ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان متضرر خواهند شد. اساسا وبسایتی که ماهانه زیر ۱۵ میلیون تومان درآمد داشته باشد یک وبسایت شکست خورده محسوب می شود. البته درآمد وبسایت ها را سالانه حساب می کنند نه ماهانه چون بنابر سیاست می توانند سالی یک یا دو لانچ داشته باشند.

آیا تو هم این ۳ مشکل رایج در تبلیغ نویسی را داری؟

مشکل اول : صحبت کردن درباره محصول یا برند یا خدمات.

زمانی که مردم تبلیغی را می بییند فقط به دنبال پاسخ یک سوال مهم می گردند.
چه سودی برای من دارد؟
اگر تبلیغ یا وبسایت نتواند جواب این سوال را بدهد سریعا آن را ترک می کنند و به فراموشی می سپارند.
مردم هیچ اهمیتی به تو، به محصولت، به برندت، به زحماتی که کشیده ای نمی دهند. تنها چیزی که برای مردم مهم است این است که آیا چیزی داری که بتواند زندگی آن ها را بهتر کند؟

به عنوان یک کارآفرین باهوش باید بدانی چه مشکلی باعث می شود مشتریانت تا دیر وقت بیدار بمانند و به آن فکر کنند. اگر پاسخ این سوال را بدانی اطمینان دارد تا سال آینده یک مولتی میلیونر خواهی بود و اگر ندانی زیاد فرقی نمی کند چقدر کار می کنی چون جای دوری نخواهی رفت.
زمانی که شروع به تبلیغ نویسی می کنی باید مستقیما به پاسخ سوال بالا اشاره کنی تا مخاطبین متوجه شوند که محصول یا برندت چه سودی برای آن ها دارد.

مشکل دوم : صحبت کردن درباره ویژگی های محصول یا خدمات.

این رایج ترین مشکل در تبلیغ نویسی است.
تقریبا ۹۹% شرکت ها این اشتباه را مرتکب می شوند.
بیا یک تبلیغ را با همدیگر بررسی کنیم تا موضوع را عمیق تر درک کنیم. تصور کن یک شرکت تولید کننده دریل توانسته عمر باطری ها را تا ۷۰% افزایش دهد.
تبلیغ نویسان آماتور این طور می نویسند:
دریل شرکت ایکس با ۷۰% باطری بیشتر !
اما یک تبلیغ نویس حرفه ای این گونه می نویسد:

با دریل ایکس هر دیواری را سوراخ کنید بدون اینکه نگران تمام شدن باطری باشید.

صحبت کردن درباره ویژگی های محصول در تبلیغ نویسی یک حماقت محسوب می شود چرا که مردم هیچ اهمیتی نمی دهند. مردم می خواهند بدانند این ویژگی چه سودی برای آن ها دارد!

مشکل سوم: خیلی رسمی یا ادبی صحبت کردن

https://eqva.net/common-copywriting-mistakes/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:28 AM   #21
eqvanet
Registered User

هنگام تبلیغ نویسی

با این روش از فلج شدن ذهنت هنگام تبلیغ نویسی جلوگیری کن

قطعا بسیار پیش آمده هنگام تبلیغ نویسی احساس کنی ذهنت خشک شده است و ساعت ها به صفحه سفید مانیتور خیره مانده باشی.
برای من هم اتفاق می افتاد. می افتد.
زمانی که بدانی چرا دچار این حالت می شوی خیلی راحت تر می توانی جلوی آن را بگیری. اما چرا دچار این حالت می شوی؟
اگر زمان تبلیغ نویسی نتوانی ذهنت را از هر چیزی خالی کنی و یا اینکه در زمان “همین الان” نباشی دچار حملات افکار خواهی شد.
سیگار راه حل نیست.
با پوک زدن به سیگار و تکاندن خاکستر آن در جاسیگاری کریستالی چیزی درست نمی شود. شاید این صحنه جالبی برای پایان پرده دوم فیلم باشد اما صحنه جالبی در تبلیغ نویسی نیست چون ذهنت را باز نخواهد کرد.
تنها کاری که باید انجام دهی این است که به لحظه الان برگردی. اگر بخواهم بگویم به چیزی فکر نکن یک احمق دیده می شوم چون تا به امروز کسی در دنیا زندگی نکرده است که بتواند فقط ۵ دقیقه به چیزی فکر نکند!
کاری که باید انجام دهی این است که به افکار و احساسات اجازه دهی در لحظه حال جاری شود.
• از کسی ناراحت هستی؟ زنگ بزن بگو
• دلت برای کسی تنگ شده اما نباید به او بگویی؟ همین الان بگو
• احساس می کنی جایی که هستی راحت نیستی؟ همین الان یک قلم و کاغد بردار برو هر جایی که احساس آزادی می کنی بنویس
• و….
قبل از اینکه حتی یک کلمه بتوانی بنویسی باید به لحاظ ذهنی آزاد باشی پس برای یک لحظه هم شده هم چیز را فراموش کن و از خودت بپرس الان چه احساسی دارم و چرا؟ کاری هست که دلم می خواهم انجام بدم اما عقلم اجازه نمیده؟ انجامش بده!
فرق تبلیغ نویسان خوب با دیگر تبلیغ نویسان در این است که زمانی که می نویسند غرق در نوشتن می شوند.

https://eqva.net/cant-write-your-copy/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:29 AM   #22
eqvanet
Registered User

چطوری با تبلیغ نویسی

چطوری با تبلیغ نویسی فرصت تلخ را به شیرین تبدیل کنیم

تبلیغ نویسی فرصت روشی است که می توانی هر چیزی را تبدیل به یک فرصت یا موقعیت عالی کنی.
تصور کن اگر زشت ترین فرد جمع تبدیل به خواستنی ترین فرد می شد یا تلخ ترین مزه تبدیل به شیرین ترین مزه می شد.
شبیه به سحر می ماند؟
شاید. اما اجازه بده راز این تکنیک را بگویم.
هر اتفاقی به ازای هر بیننده، داستان کامل متفاوتی دارد.
اگر بخواهیم واقع بین باشیم هر محصول یا خدماتی هم نکات مثبت دارد و هم نکات منفی. کار تبلیغ نویس این است که مصحول را با نکات مثبتش نشان دهند.
و اگر هم نداشت فقط زاویه دید نگاه کردن به آن را تغییر دهند.
بگذار با یک مثال دقیقا این موضوع را باز کنم.
حتما برنامه دورهمی را دیده ای. همراه اول اسپانسر این برنامه است. به کسانی که ۱ را ۳۰۸۰ ارسال کنند یک شانس شرکت در قرعه کشی داده می شود. اگر این کار دو بار تکرار کنی یک شانس دیگر دریافت می کنی. این موضوع در برنامه اینطور عنوان می شود.
می توانی دو بار ۱ را به ۳۰۸۰ ارسال کنی و شانس بردن جایزه تان را ۲ برابر کنید.
خب به نظر پیشنهاد عالی می آید. احتمال برنده شدنت ۲ برابر میشود؟ بله.
اما بگذار از یک زاویه دیگر به این داستان نگاه کنیم. اگر از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران نصف آن ها در این قرعه کشی شرکت کنند شانس هر نفر ۱ در چهل میلیون می شود. بگذار حال جمله را طور دیگری بیان کنیم.
می توانی دو بار ۱ را به ۳۰۸۰ ارسال کنی و شانس برنده شدن ۲ در ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر را داشته باشی.تقریبا صفر درصد.
خیلی راحت می شود زاویه دید را تغییر داد تا یک حقیقت تلخ را تبدیل به شیرین ترین فرصت کرد.

https://eqva.net/opportunity-copywriting/
کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:29 AM   #23
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویسی پیامک

هیج پیامکی نفرست مگر اینکه اینطور تبلیغ نویسی پیامک میکنی

به احتمال ۹۹٪ بدون اینکه حتی متوجه باشی این اشتباهات فاحش را در تولید محتوا می کنی. اشتباهاتی که حتی با علاقه انجام می دهی.
اشتباهاتی که فقط باعث می شود با انرژی و اشتیاق وقتت را تلف کنی و حتی جالب تر از این که خیلی ها تشویقت می کنند این کار را انجام دهی.
آیا تا به حال فکر کردی که چرا واقعا تولید محتوا می کنی یا مقاله می نویسی؟
• رتبه الکسا
• سئو
• مردم را جذب کنم
• ترافیک سایتم بالاتر برود
• سایتم پر بار تر شود
اگر یکی از این گزینه ها در ذهنت آمد باید بگویم در لیست ۹۹% افرادی هستی که این اشتباه فاحش را در تولید محتوا انجام می دهند. به نظرت به جای این همه کار بهتر نیست که تبلیغ کنی و ترافیکی که قرار است در ۶ ماه بدست بیاوری را یک شبه روی سایتت بیاوری؟
شاید بگویی خب پول تبلیغات زیاد می شود. اما مسئله پول نیست.
مسئله اینجاست که هدف از تولید محتوا، کنار هم قرار دادن یک مشت جمله نیست بلکه ساخت هزارتوی بسیار بزرگ است. هزارتویی که ذهن مخاطب را سحر می کند.
اکثر مردم به تولید محتوا فقط به چشم تولید محتوا نگاه می کنند اما تبلیغ نویسان بزرگ قبل از اینکه حتی سایتی تشکیل شود از مدت ها قبل طرح یک برگه فروش بزرگ را می ریزند و هر مقاله را تبدیل به قسمتی از یک برگه فروش بزرگ می کنند.
یک برگه فروش ۵۰۰ صفحه ای را تکه تکه کن و هر تکه را یک مقاله کن. این مقاله های دنبال دار بطور غیر مستقیم تبدیل به هزارتویی بزرگ می شوند که آهسته آهسته مخاطب را به سمت دکمه خرید نهایی می کشانند.
دکمه خریدی که در نگاه اول در هیچ کجای سایت وجود ندارد.

https://eqva.net/sms-copywriting/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:29 AM   #24
eqvanet
Registered User

اشتباهات تولید محتوا

آیا تو هم این اشتباهات فاحش را در تولید محتوا می کنی؟
به احتمال ۹۹٪ بدون اینکه حتی متوجه باشی این اشتباهات فاحش را در تولید محتوا می کنی. اشتباهاتی که حتی با علاقه انجام می دهی.
اشتباهاتی که فقط باعث می شود با انرژی و اشتیاق وقتت را تلف کنی و حتی جالب تر از این که خیلی ها تشویقت می کنند این کار را انجام دهی.
آیا تا به حال فکر کردی که چرا واقعا تولید محتوا می کنی یا مقاله می نویسی؟
• رتبه الکسا
• سئو
• مردم را جذب کنم
• ترافیک سایتم بالاتر برود
• سایتم پر بار تر شود
اگر یکی از این گزینه ها در ذهنت آمد باید بگویم در لیست ۹۹% افرادی هستی که این اشتباه فاحش را در تولید محتوا انجام می دهند. به نظرت به جای این همه کار بهتر نیست که تبلیغ کنی و ترافیکی که قرار است در ۶ ماه بدست بیاوری را یک شبه روی سایتت بیاوری؟
شاید بگویی خب پول تبلیغات زیاد می شود. اما مسئله پول نیست.
مسئله اینجاست که هدف از تولید محتوا، کنار هم قرار دادن یک مشت جمله نیست بلکه ساخت هزارتوی بسیار بزرگ است. هزارتویی که ذهن مخاطب را سحر می کند.
اکثر مردم به تولید محتوا فقط به چشم تولید محتوا نگاه می کنند اما تبلیغ نویسان بزرگ قبل از اینکه حتی سایتی تشکیل شود از مدت ها قبل طرح یک برگه فروش بزرگ را می ریزند و هر مقاله را تبدیل به قسمتی از یک برگه فروش بزرگ می کنند.
یک برگه فروش ۵۰۰ صفحه ای را تکه تکه کن و هر تکه را یک مقاله کن. این مقاله های دنبال دار بطور غیر مستقیم تبدیل به هزارتویی بزرگ می شوند که آهسته آهسته مخاطب را به سمت دکمه خرید نهایی می کشانند.
دکمه خریدی که در نگاه اول در هیچ کجای سایت وجود ندارد.
https://eqva.net/content-marketing-mistakes/
کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:29 AM   #25
eqvanet
Registered User

تکنیک تبلیغ نویسی

۳ تکنیک تبلیغ نویسی که مخاطب را مجبور به خواندن ادامه مطلب می کند
چه زمانی که تبلیغی را می نویسی و یا چه زمانی که مطلبی را در سایت منتشر می کنی زمانی موفق خواهی بود که مخاطب تا انتهای مطلب را بخواند.
و این در صورتی است اکثر افراد در این کار ناموفق هستند و در بسیاری از موارد مخاطبان حتی یک خط را نیز کامل نمی خوانند.
خب طبیعی است اگر مطالب سایتت یا تبلیغ ات خوانده نشوند یک بازنده محسوب خواهی شد و سایتت نیز تبدیل به یک خانه متروکه می شود.
داستان فقط به خواندن مطلب نیز ختم نمی شود بلکه کمی کار سخت تر از این هم می شود. بگذار نقل و قولی از دیوید اگیلوی کنم :
زمانی که تبلیغی را می نویسم، دوست ندارم بعد از خواندن آن کسی بگوید چقدر خلاقانه نوشتم یا چقدر باهوشم. تنهای چیزی که می خواهم این است که بگوید چه محصول فوق العاده ای همین الان می خواهم بخرمش.
نه تنها خواندن کل مطلب مهم است بلکه از آن مهم تر این است که در انتهای مطلب، مخاطبان چیزی را از تو بخرند.
این خریدن لزوما خرید محصول نیست گاهی اوقات ما در قالب متن مان هویت برند، احساسات، اعتبار و …به مخاطب می فروشیم. بگذار با نوشتن چند کلمه این موضوع را به تو نشان دهم.
ای کاش مجبور نبودم برای سرویس دوره ای این همه راه را تا کیلومتر ۱۳ جاده مخصوص بروم!
ماشین چیست؟
BMW درسته. چون در کیلومتر ۱۳ جاده مخصوص پرشیا خودرو نمایندگی بی ام دابلیو است. من در این جمله هیچ اشاره ای به ماشین نکردم اما به طور غیر مستقیم فهماندم ماشین چیست و در کنار آن نشان دادم سطح زندگی مالی در چه حدی است و حتی چه لباسی می پوشد و یا…
و نکته جالب این جمله اینجاست که اگر فقط یکی دو کیلیمتر این عدد تغییر کند کلا همه چیز بلعکس می شود چون به نمایندگی های ایران خودرو می رسید. دقیقا تفاوت درآمد یک میلیون درروز یا ماه است
خب شاید نوشتن متن هایی که بتواند مخاطبت را جذب کند کمی برایت سخت باشد پس به همین خاطر می خواهم با استفاده از ۳ تکنیک تبلیغ نویسی این موضوع را کامل یاد بدهم.
https://eqva.net/3-copywriting-technique/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:30 AM   #26
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویسی داستان

چطور در تبلیغ نویسی داستان مان را مانند ابر قهرمان ها تعریف کنیم

داستان در تبلیغ نویسی مانند قلب در بدن است. تبلیغ نویسی که داستان نداشته باشد یک تبلیغ مرده به حساب می آید.
بیا نگاهی به این عکس ها بیاندازیم. عکس هایی که با یک خط جمله هزاران داستان را تعریف می کنند.

اگر این جلمه ها را از عکس بر می داشتم چه چیزی باقی می ماند؟
صرفا یک قطعه عکس از یک تکه از تاریخ…
برند و محصولات تو هم همین خواهد بود اگر داستانی نداشته باشند. داستان ها باعث می شوند محصولات زنده بمانند و برندها معشوقه مردم شوند.
اگر یک نگاهی به تاریخ اپل بیاندازیم متوجه می شویم زمانی که استیو جابز درگذشت اپل به اوج محبوبیت خود رسید. چرا؟
چون کتاب های فراوانی و فیلم های زیادی درباره استیو جابز و تلاشش برای سر پا نگه داشتن اپل ساختند. همین شد که مردم دیوانه وار عاشق اپل شدند. اکر بخواهم جمله ام را واضح تر بگویم مردم عاشق داستان اپل شدند.

می خواهی دوستت داشته باشند؟ داستانت را تعریف کن
مهم نیست اگر باهوش ترین فرد در کره خاکی نباشی یا اولین نفر در حوزه کاری خودت نباشی، مهم این است که داستانت را تعریف کنی.
داستان تو هر چه که باشد در نظر دیگر یک قهرمان خواهی بود. اما اجازه بده تکنیکی را به تو یاد بدهم که یک شبه تبدیل به بهترین داستان نویس شوی.

مردم عاشق چه داستان هایی می شوند؟
چطور می توانی یک داستان ابر قهرمانانه برای برندت بنویسی بدون اینکه تا به حال حتی یک خط داستان نوشته باشی.
برای اینکه بتوانی این کار را به خوبی انجام دهی نیاز به درک اولیه ای از خط داستانی فیلم های هالیوودی داری.
فیلم سیندرلا را به یاد می آوری؟
https://eqva.net/storytelling-like-boss/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:30 AM   #27
eqvanet
Registered User

بازخورد منفی

اگر بازخورد منفی گرفتی قبل از اینکه احساساتی شوی این مطلب را بخوان
اگر کسب و کارت رو به جلو باشد و دائما در حال پیشرفت کردن باشی امکان ندارد که با بازخوردهای منفی رو به رو نشده باشی.
می دانم زمانی که با بازخورد منفی ای مواجه می شوی اعصابت خورد می شود و دائما شروع می کنی از خودت سوال پرسیدن که آیا من کارم را درست انجام می دهم یا …
اما این کار کاملا اشتباه است.
۹۸% بازخورد های منفی از طرف اشخاصی می شود که اصلا مهم نیستند.
تصور کن دو نفر به نام های احمد و کامران در حال تماشای بازی بارسلونا و رئال مادرید هستند.
در میانه های بازی کریس رونالدو یک موقعیت گل را از دست می دهد و ناگهان احمد فریاد می زند:
این کریس هیچی بازی حالیش نیست بخدا پول مفت که به این می دن و…
• آیا نظر احمد و کامران اندازه یک ارزن برای کریس رونالدو اهمیت دارد؟
• آبا احمد و کامران صلاحیت نظر دادن را دارند؟
• آیا تا به حال خودشان یک فوتبالیست موفق بین المللی بوده اند؟
• و…
زمانی که با بازخورد منفی مواجه شدی از خودت بپرس آیا این شخص، مشتری من است؟
اگر پاسخ خیر بود بدون کوچکترین درنگی آن کامنت یا بازخورد منفی را پاک کن.
چیزی که باید همیشه به یاد داشته باشیم این است که همه مردم مشتری ما نیستند.
به نظرت تو آیا شرکت مرسدس بنز ماشین هایش را برای تمام مردم تولید می کند؟ خیر !
حالا برای این شرکت اهمیتی هم ندارد که چقدر قشر کم توان جامعه انتقاد می کنند که چرا قیمت این ماشین گران است. چون هیچگاه قشر ضعیف جامعه مشتری مرسدس بنز نبوده است.

یک نگاه به قسمت نظرات گوشی آیفون در دیجی کالا بیانداز. بسیاری از مردم که توانایی خرید آیفون را ندارند بر این باور هستند که هیچ فرقی بین یک گوشی جی ال ایکس با یک آیفون وجود ندارد. آیا شرکت اپل باید به این نظرات توجه کند؟
پس بدان بیش از ۹۸% بازخوردهای منفی بی پایه و اساس هستند و حتی گهگاه از روی حسادت هستند.
اگر بازخورد منفی از طرف مشتری ات بود چه ؟
اگر بازخورد منفی از طرف مشتری ات دریافت کردی باید آن را در وهله اول آنالیز کنی که آیا این بازخورد واقعا درست است؟
اگر درست بود بهتر است که با مشتری ات تماس بگیری و درباره انتظاراتش بیشتر صحبت کنی تا بتوانی محصولت را کامل کنی.
اما بعضی وقت ها بازخورد منفی مشتری درست نیست.
بطور مثال تصور کن تو مربی سئو و بهینه سازی سایت هستی و یک محصول عالی در این زمینه تولید کردی.
متوجه می شوی بعد از مدتی یکی از مشتریانت شاکی است که محصولت خوب نیست. زمانی که علت را جویا می شوی متوجه می شوی مانند یک فیلم سینمایی آموزش ها را بدون آنکه عمل کند دیده است و ناراحت است که چرا رتبه سایتش خوب نشده است!
خیلی راحت این بازخورد ها را هم نادیده بگیر.
https://eqva.net/how-to-handle-negative-feedback/
Old 05-24-2018, 09:30 AM   #28
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویسی کنیم

چطور هنرمندانه تبلیغ نویسی کنیم
در دنیای واقعی ما دو سطح از تبلیغ نویسی داریم.
1. تبلیغ نویسی سطح بالا
2. تبلیغ نویسی سطح پایین
تبلیغ نویسی سطح پایین همان تبلیغ نویسی است که بیشتر اوقات در سطح وب و یا حتی بیلبورد های تبلیغاتی و یا پیام های بازرگانی می بینی.
مهمترین نشانه تبلیغ نویسی سطح پایین این است که در همان وهله اول متوجه می شوی این یک تبلیغ است !
مردم بصورت ناخودگاه نسبت به تبلیغ گارد دارند. برای اینکه از صحت این حرفم اطمینان پیدا کنی کافی است این بار زمانی که در حال تماشای یک فیلم سینمایی عالی بودی واکنش اطرافیان ات را هنگام پخش پیام های بازرگانی زیر نظر بگیری.
احتمالا صدای تلویزیون را کم می کنند یا کانال را عوض می کنند تا تبلیغ تمام شود و این در حالی است که ده ها بار بیشتر در همان فیلم سینمایی از تبلیغات غیر مستقیم استفاده شده است.

بارها در فیلم دیده ای که هنرپیشه ای پپسی می نوشد یا سوار یک مرسدس بنز سال می شود یا حتی سیگار ماربرو می کشد. این ها تمام شرکت های تبلیغاتی هستند که فریاد نمی زنند ما می خواهیم تبلیغ کنیم.
تبلیغاتی که در فیلم های سینمایی هالیوودی می شود را با تبلیغات سطح پایین ماهواره مقایسه کن !
فکر کنم کاملا توانستی تفاوت را احساس کنی.

چطور یک تبلیغ نویسی سطح بالا شویم.
تبلیغ نویسی سطح بالا فقط یک قانون دارد:
تبلیغ نویسی + هنر ( عکاسی یا سینما ) = تبلیغ نویسی سطح بالا
کسب و کار اینترنتی

https://eqva.net/copywriting-artist/
Old 05-24-2018, 09:30 AM   #29
eqvanet
Registered User

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای برای مقالات سایت
بلاخره چراغ سبز شد. ماشینها مثل برق راه افتادند.

اما همان موقع بود که معلوم شد همه شان هم تیز و فرز نیستند. ماشینی که اول خط وسط ایستاده بود تکان نمی خورد.
لابد عیبی کرده یا پدال گاز در رفته یا خیلی ساده بنزین تمام کرده. این چیزها تازگی ندارند.
گروه بعدی عابرین که پشت خط کشی جمع شده اند می بینند که راننده ماشین ایستاده از پشت شیشه جلو دستهایش را تکان می دهد و ماشین های پشت سر بی امان بوق می زنند.

هنوز چیزی نگذشته چند راننده از ماشین ها پیاده شده اند که ماشین وامانده را به گوشه ای هل بدهند تا راه بند نیاید. با عصبانیت به پنجره های بسته ماشین مشت می کوبند.

مرد توی ماشین به طرفشان سر می گرداند. اول به یک طرف و بعد به طرف دیگر…معلوم است که با داد و فریاد چیزی می گوید. از حرکات دهانش پیداست که چند کلمه را تکرار می کند. بلاخره یک نفر در ماشین را باز می کند تا متوجه شود چه می گوید.
من کور شده ام.
یک شروع سریع و یک شوک در همان دقایق اول
این قدرتمند ترین روش درگیر کردن ذهن مخاطب با محتوا سایت است.

تا به حال پیش آمده بخواهی در همان برخورد اول یکی را تحت تاثیر قرار بدهی؟

تصور میکنم ۱۰۰٪

اولین کاری که میکنی یک سلام گرم می دهی و طرف مقابل هم با یک لبخند می گوید سلام…

اما دقیقا در همین لحظه در ذهن تو این سوال می گذرد که باید بعد از سلام چه چیزی بگویم تا بتوانم تحت تاثرش قرار دهم.

من آقای ایکس هستم. همکار شما در شرکت روبرویی و…

کافی است این جمله یا جمله مشابهی را بگویی تا اطمینان داشته باشی که از این بدتر نمی توانستی خراب کنی. چون :

درباره ما نیست درباره آنهاست

https://eqva.net/professional-blog-copywriting/

کسب و کار اینترنتی
Old 05-24-2018, 09:31 AM   #30
eqvanet
Registered User

تبلیغ نویسی در وب

چطور در ۲۴ ساعت بهترین تبلیغ نویسی در وب را انجام دهیم

تبلیغ نویسی در وب دقیقا مانند نوشتن تبلیغ برای بزرگترین بیلبورد شهر است.
بسیاری از افراد تصور می کنند تبلیغ نویسی در وب کم هزینه تر از تبلیغ نویسی بیلبورد است و این طرز فکر تبدیل به بزرگترین شکست زندگی شان خواهد شد.
تبلیغ نویسی در وب تعیین کننده این است که محصول تو بیشتر فروش می رود یا محصول رقیبت. تعیین کننده این است که تو زندگی بهتری خواهی داشت یا رقیبت.
بهترین فیلمی که دیدی یا رمانی که خوانده ای را به یاد بیاور.
در طول داستان ذهنت به طور کامل درگیر کارکتر ها و فضای داستان بود. تک تک ثانیه هایی که تجربه می کردی با مابقی زندگی ات فرق می کردند. چرا؟
چون در حال تجربه کردن داستان فوق العاده ای بودی.

تبلیغ نویسی در وب هم دقیقا همین است.
خلق داستانی بی نظیر از تجربه قبل و بعد از استفاده از محصول یا خدمات
تا زمانی که مخاطب از محصولت استفاده نکرده باشد طبیعی است که هیچ شناختی نسبت به آن ندارد. دقیقا مانند زمانی که یک دی وی دی فیلم را می خری تا زمانی که آن را در دستگاه پخش نگذاشته باشی نمی دانی چه داستانی و یا چه احساساتی در انتظار تو است.

ذهنت به خاطر جامعه و شرایط زندگی ای که داری مسموم شده است. با این ذهن تقریبا یک کمله هم نمی توانی بنویسی. اما من می خواهم در این مقاله یاد بگیری که چطور باید یک تبلیغ نویسی افسانه ای باشی.
اما قبل از اینکه بتوانم یاد دهم لازم است در سفری چند دقیقه ای را با هم داشته باشیم.
قبل از اینکه این سفر شروع شود لازم است این دو کار را انجام دهی تا دقیقا متوجه شوی که چه می گویم.
1. آرامش بخش ترین موسیقی که داری پخش کن.
2. به یک اتاق خلوت و ساکت برو
3. کمی پنجره را باز بگذار تا هوای تازه وارد اتاقت شود
4. ذهنت را از همه چیز خالی کن و با ذهن آزاد مقاله را بخوان

سفر آغاز شد.

https://eqva.net/24-hours-copywriting/
کسب و کار اینترنتی
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules