View Single Post
Old 05-24-2018, 09:32 AM   #33
eqvanet
Registered User

خلاقیت در تبلیغ نویسی

تمرینات حرفه ای برای خلاقیت در تبلیغ نویسی که باید انجام بدهی

تبلیغ نویسی یعنی هنر استفاده کردن از قوانین و ساخت رایحه جدیدی از آن ها. دقیقا به مشابه یک عطر ساز.
قبل از اینکه بخواهم تمرینات خلاقیت در تبلیغ نویسی را بیان کنم باید بگویم چرا باید هر روز این تمرینات را انجام دهیم.
زمانی که به عنوان یک تبلیغ نویس زندگی ات را شروع می کنی می دانی تنها چیزی که هیچگاه نگران آن نخواهی شد پول است. یک تبلیغ نویس می تواند هر چیزی را بفروشد. مهم نیست یک بسته دستمال کاغذی باشد یک کشتی طلا در سواحل هاوایی چون استراتژی فروش یکسان است.
کسی هم که می تواند هر چیزی را بفروشد طبیعتا تمام شرکت ها و برندها برای کار کردن با این فرد رقابت می کنند چون یک تبلیغ نویس برای شرکت ها پول می سازد.

به عنوان کسی که می خواهی تبدیل به یک تبلیغ نویس افسانه ای شوی باید طوری زندگی کنی که دیگران نمی کنند. چون تو شکارچی هستی و دیگران شکار.
اگر می خواهی تا این حد متفاوت از دیگران باشی آنوقت این تمرین ها دقیقا برای توست.

تمرینات روزانه برای خلاقیت در تبلیغ نویسی

تمرین ۱) فیلم ببین و با تمام وجود حسش کن :
نباید مانند مردم دیگر دچار روزمرگی شوی باید مدام در دنیاهای متفاوتی زندگی کنی. باید تجارب تلخ و شیرین زیادی بدست بیاوری و این کار را می توانی با دیدن فیلم های خوب انجام دهی.
پیشنهاد من این است که فیلم را تنهایی و در یک محیط ساکت ببین و ترجیحا از یک هدفون خوب استفاده کن.
زمانی که فیلم می بینی نباید به هیچ چیزی جز فیلم فکر کنی. باید در فیلم غرق شوی.
ژانر های پیشنهادی : درام Drama- رمنس Romance – کمدی Comedy

تمرین ۲) صبحانه ات را کنار پنجره میل کن:
اکثر مردم هر روز از خواب بیدار می شوند و مثل یک برده زندگی می کنند یعنی بی هدف هستند. اما یک تبلیغ نویس همیشه خاص زندگی می کند.
بگذار یک حقیقتی را بگویم درست است تبلیغ نویسی شغل بسیار پولسازی است اما در عین حال استرس زیادی هم به همراه خواهد داشت دقیقا مانند یک سر آشپز ۲ ستاره که می خواهد ستاره سومش را بگیرد. اگر سعی نکنی استرس را از خودت دور کنی قول می دهم زیاد دوام نخواهی اورد.
کاری که هر روز من انجام می دهم این است که صبحانه ام را همیشه کنار پنجره و اکثرا تنهایی همراه با یک موسیقی بی کلام میل می کنم. این کار باعث می شود احساس آرامش وصف ناپذیری را تجربه کنم.

تمرین ۳) در چشم آدم ها نگاه کن:
تیلیغ تو را چه کسی قرار است بخواند؟ تبلیغ تو قرار است روی چه کسی اثر بگذارد؟
مردم. درست است؟
پس تو باید بهتر از هر کسی بتوانی مردم را آنالیز کنی و حسشان کنی. هنگامی که جایی هستی یا در حال گفتگو با کسی هستی سعی کن به چشمانشان نگاه کنی.
با نگاه کردن با چشمانشان سعی کن به درد ها و آرزو هایشان دست پیدا کنی.

تمرین ۴) عطر ها را بشناس:
این تمرینی است که از یکی از بزرگترین استاد های تبلیغ نویسی تاریخ معاصر یاد گرفتم و نتایج این تمرین باور ناپذیر است.
داستان تولید عطر های معروف دنیا را بخوان تا متوجه شوی هر عطری به چه منظوری ساخته می شود و در هنگام تولید عطر چه افکاری در ذهن عطار آن بوده است.
بعد از آن سعی کن آن عطر را تهیه کنی و بو کنی تا با داستان عطر یکی شوی. در عرض چند ثانیه داستانی به بلندی یک زندگی در ذهنت تعریف خواهد شد.
https://eqva.net/creative-copywriter-training/
کسب و کار اینترنتی
eqvanet is offline   Reply With Quote